Sumo platvorm SumoBot Vaata suuremalt

Sumo platvorm SumoBot

RP10

uus

Toode ettetellimisel

324,00 €

Lisa soovinimekirja

Rohkem infot

Sumoroboti platvorm, mis vastab 3 Kg sumoroboti reeglitele ja ühildub Arduino Mikro ning Robootika Kodulabori kontrolleritega.

 

altalt

 

Elektroonika

Kontroller

Sumorobot on ehitatud selliseks, et oleks võimalik kasutada kontrolleriks ATMega2561 baasil töötavat Kodulabori põhikontrollerit või ATMega32U4 baasil Arduino Mikro kontrollerit.

Andurid

Sumorobotil on vastase leidmiseks kasutusel erinevat tüüpi andurid. Külgedel mõõdavad kaugust ultraheli andurid HC-SR04. Roboti eesotsas on kaugust mõõtvateks anduriteks infrapuna kaugusmõõtjad GP2Y0A21.

Lisaks kaugusanduritele on robotil allapoole suunatud peegeldusandurid, millega on võimalik võistlusväljaku värve tuvastada ning soovi korral ka joont järgida.

Arduino kontrolleriga elektroonikaplaadil on võimalik lugeda ka mootorite hetke proportsionaalset voolutarbimist.

Kommunikatsioon

Arduino kontrolleriga elektroonikaplaadil on põhja alla jäetud ka XBee pesa kommunikatsiooniks. Kodulabori kontrollerit kasutades tuleks juhtmevaba side kasutamiseks kasutada kommunikatsiooni või komboplaati, kuhu XBee saab ühendada.

Mehaanika

Kere

Kere on valmistatud 4mm plastikust ning kere detailid on omavahel ühendatud tappide ja metallist nurkraudadega. Kere disain on võimalikult minimalistlik, kuid samas piisavalt suur, et kõik komponendid ära mahuks ja oleks võimalik lisada andureid ja muid elemente vastavalt vajadusele. Mootorid on kinnitatud kere külge kasutades plastikust klambreid.

Ülekanne

Robotit edasi viivateks komponentideks on 2 alalisvoolumootorit HV155.12.43. Tegemist on 12V nimipingega mootoriga, millele on külge ühendatud juba 43,3:1 hammasratasreduktor. Olemasoleva reduktori kasutamine lihtsustab oluliselt roboti ülekande projekteerimist. Kuna Robotisumos on väga oluline roboti pidamine ning valmis rattaid pole saada, on robotile projekteeritud lehtmaterjalist plastrattad, millele on peale valatud kahekomponentsest silikoonist rehvid. Roboti ratta diameetriks on ~58mm (koos rehviga). Samuti on võimalik mootori tagumise võlli külge ühendada koodri kettad, millega on võimalik saada tagasisidet mootori liikumise kohta.     

Sahk

Olenevalt ülesandest on võimalik robotile kolmandaks tugipunktiks panna kas rulli ratas või ehitada juurde lehtmetallist sahk. Sahka kasutatakse Sumo võistlustel selleks, et tõsta vastase robotit maast kõrgemale ja seda kergemini võistlusringist välja lükata. Sahaks võib kasutada mõnda õhukest (1mm) metall-lehte, mis tuleks painutada ja kinnitada kere esiosa või põhja külge. Põhjale kinnitades tuleb jälgida, et ei kaetaks kinni jooneandurite avasid.

 

NB! Komplekt ei sisalda Arduino Mikro ega Robootika Kodulabori kontrollerit.

Lae alla